Ana Sayfa / Sağlıklı Yaşam / Endometriozis bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Endometriozis bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Endometriozis kisti , endometriozis nedir , hastalığı kadınların yaklaşık yüzde 10’unu etkileyen ve doğurganlığı olumsuz yönde etkileyen oldukça yaygın bir sağlık problemidir. Bu hastalığın tedavisinde ve doğurganlığın arttırılmasında beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzları oldukça etkili olmaktadır. Erken teşhis edilip tedavi edilmez ise doğurganlığı ciddi şekilde olumsuz etkilemekte, kısırlığa neden olmaktadır. Endometriozis bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu , kür tarifini aşağıda sizlerle paylaşacağız. Öncesinde, endometriozis kisti nedir , endometriozis nedir , nasıl oluşur, endometriozis hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, kısaca bilgi vermek isteriz.

endometriozis-bitkisel-tedavi-ibrahim-saracoglu2

Endometriozis hastalığı nedir , endometriozis nedir ?

Endometriozis kisti nedir , nasıl oluşur ? Rahim içindeki endometrium denilen dokunun, batın içinde başka dokulara yerleşmesine endometriozis denir. Bu doku karın içindeki organlara (yumurtalık, rahim kanalı, karın iç zarı, bağırsaklar, idrar kesesi) ya da karın dışındaki (vagina, göbek) organlara da yerleşebilir. 

Endometriozisin kesin nedeni maalesef bilinmemektedir. Bu konuda en yaygın ve tıp doktorları tarafından kabul gören teori, adet kanamaları esnasında rahim içindeki dokuların kadının tüplerinden geçerek karın boşluğuna yerleşerek ve burada gelişimini sürdürmesidir. 

Rahim iç zarında meydana gelen kanama ile birlikte bu endometrium dokularının bulunduğu bölgelerde de kanamaya ve bazı şikayetlere sebep olur. Rahim dışında biriken endometrium dokuları şiddetli adet sancısı, ileri dönemlerde sürekli kasık ağrısı ve özellikle de kısırlık (infertilite) gibi bazı sorunlara neden olabilir.

Endometriozisin kadının yumurtalıklarında olması durumunda bazen kistler (çikolata kistleri) ortaya çıkabilir ve bunlar eğer çok büyürlerse ciddi problemlere neden olabilir. Çikolata kistleri her zaman olmamakla birlikte ultrasonografi ile görülebilir. Kesin tanı ise yalnızca laparoskopi işlemi ya da açık ameliyatla konulabilir.

Endometriozis bazen bir kadında hiçbir belirti göstermemesine ya da sorun yaratmamasına karşın, kimi zaman da ciddi ve değişik şikayetlere sebep olabilir.

Endometriozisin belirtileri , endometriozis belirtileri :

 • Ağrılı adet,
 • Adet öncesinde karın ağrısı,
 • Cinsel ilişki esnasında ağrı,
 • Sırt ağrısı,
 • Büyük tuvaleti yaparken ağrı olması.

Yukarıda sayılan belirtilerin başka nedenleri de olabilir. Hastalığın belirtileri görülmemesine karşın, hamile kalmakta güçlük çeken bazı kadınlarda endometriozis hastalığına oldukça sıkça rastlanmaktadır. Endometriozis bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu kürü tıbbi tedaviyi tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz

Endometriozis doğurganlığı nasıl etkiler ve kısırlığa yol açar mı?

Endometriozis kisti hamile kalmayı engelleyen önemli sebeplerden biridir. Hamile kalamayan kadınlarda endometriozis hastalığına çok sık rastlanmaktadır. Bu kadınların bir kısmında endometriozisin neden olduğu yara dokusu kadının tüplerinde tıkanıklığa yol açmaktadır. Endometriozis aşağıdaki sebeplerden dolayı doğurganlığı olumsuz etkilemektedir:

 • Yumurtalıklar içinde oluşan endometriozis yumurtlama fonksiyonunu bozar,
 • Endometriozis, spermleri öldüren doğal toksinler üretir,
 • Endometriozis, embriyonun rahim içerisine tutunmasını engeller,
 • Endometriozis, embriyo gelişimi üzerine zararlı etkisi vardır.

Endometriozis bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Endometriozis bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu , aşağıda vereceğimiz kür tarifi tıbbi tedaviyi tamamlayıcı amaçlı çok etkili olmaktadır. Hatta, bu hastalığın ortaya çıkmasını önlemek için senede bir kez uygulanmalıdır.

Malzemeler:

 • 1,5 su bardağı klorsuz içme suyu,
 • 1 kuru soğan

Hazırlanışı:

 • Suyu kaynatın.
 • Kaynamakta olan suyun içerisine en dış kabuğu soyulmuş soğanı dörde bölüp atınız.
 • Beş dakika kapağı kapalı olarak kaynatınız.
 • Soğan suyu ılıyınca süzünüz ve içiniz. Aç karna sabah kahvaltısından önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 kez içiniz. Bu soğan suyu her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır. 
 • Uygulama adet (regl) bitiminden 3-7 veya 10 gün sonrasında başlanmalıdır. Bu küre 4 ay boyunca devam edilmelidir. İlk ay 15 gün, diğer aylar 10’ar gün olmak üzere toplamda 4 ay boyunca yapılmalı ve kür sonlandırılır. 

Kür kullanımı desteklemek ve daha olumlu sonuç alabilmek için 15 günlük soğan kürü ardından testeredişli aslanpençesi bitkisinin günde 2 defa kullanılması gerekmektedir. 1 bardak suyu kaynatın, ateşi kapattıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı aslanpençesi koyarak 3 dakika demleyin ve süzün. Ilıyınca sabah ve öğleden önce olmak üzere günde 2 kez aç karna için.

Not: 3 cm.’den büyük olan kist ve miyomlar üzerinde başarı oranı düşüktür.

NotKürler her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğan olmalıdır. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

Dikkat: Tüm bu kürleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; bitkinin raf ömrüdür. İkincisi bitkinin doğru zamanda toplanmış olmasıdır. Üçüncüsü ise bitkinin nasıl kurutulmuş olduğudur. Her bitkinin özelliğine göre uygun koşullarda kurutulmuş olması gerekir. Bazı bitkiler gölgede, bazıları güneşte, bazıları ise karanlıkta kurulması gerekir. En önemlisi ise kullanacağınız bitkinin mutlak surette doğru tür olmasıdır. Eğer doğru bitki türü değil ise kürün etkisini büyük oranda azaltmaktadır. (www.bimaktuel.net)

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka onları kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanmalısınız. Kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz.. Bu konuda hekiminize danışınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkmayınız. Buradaki bilgiler kesinlikle bir hastalığı teşhis amaçlı değildir.

Soğan kürünün faydaları nelerdir

•Kadınlarda meydana gelen çikolata kisti (endometriosis) ve miyom oluşumlarına karşı tedavi edicidir.
•Polikistik over sendromu tedavisinde faydalıdır.
•Kadınların yaşadığı adet düzensizliğini ortadan kaldırmaya oldukça etkilidir.
•Menopoz şikayetlerini azaltmak için içilmelidir.
•Vajinal akıntılarda kullanılmalıdır.
•Kıl dönmelerinde fayda sağlayacaktır.
•Hamile kalmak isteyenlerin, sorunlarına çare olacaktır.
•Ciltte çıkan iltihaplı sivilce ve aknelerde tedavi edicidir.
•İçeriğindeki sulfosid nedeniyle antibiyotik özelliğine sahiptir.
•Dolaşım sistemini düzenler.
•Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri bulunmaktadır.
•Vücutta meydana gelen yağlanmayı azaltacağından, zayıflamaya yardımcı olur.
•Stres giderici ve balgam söktürücü etkileri vardır.
•Prostatta oluşan iltihapları azaltıcı etkileri nedeniyle, ağrıların azalmasına yardımcıdır.
•Çiğ soğan tüketimi, yemek sonrasında kandaki total gliserit oranıı düşürür.
•Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesini önler.

Endometriozis hastaları nasıl beslenmeli

Endometriozis hastalığının tedavisinde beslenme alışkanlıkları çok önemlidir. İşlenmiş gıdalarda yer alan birtakım endüstriyel maddeler hastalığı tetiklemekte, tedavisini olumsuz etkilemektedir. Tedavi süresince, kırmızı et, karbonhidrat, kızartılmış besinler, çikolata, kafein, alkol, süt gibi inflamasyonu artırıcı besinlerden uzak durmalı, bol bol sebze, meyve ve balık yenmelidir.

Kaynak: https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberleri/kisirliga-yol-acan-ciddi-bir-problem-endometriozis-hastaligi/

Kaynak: https://www.profsaracoglu.com/siddetli-prostat-ve-prostatite-bagli-agrilara-karsi-polikistik-overe-karsi

Saç Dökülmesini Durduran Müthiş Tarif başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. http://bimaktuel.net/sac-dokulmesini-durduran-muthis-tarif/

ibrahim saraçoğlu endometriozis tedavisi , çikolata kisti , endometriozis ibrahim saraçoğlu , endometriozis nedir , çikolata kisti belirtileri , çikolata kisti tedavisi . 

Yumurtalık kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/yumurtalik-kisti-bitkisel-tedavi-ibrahim-saracoglu/

endometriozis bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu , endometriozis bitkisel tedavi , endometriozis hastaları nasıl beslenmeli , endometriozis evde tedavisiendometriozis nedirendometriozis diyeti , endometriozis hastalığı nedir .

Hakkında bimaktuel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir