Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Enerji vampirlerine dikkat, hayatınızı tüketmesine izin vermeyin

Enerji vampirlerine dikkat, hayatınızı tüketmesine izin vermeyin

Enerji vampirlerinin hayatınızı tüketmesine izin vermeyin. Hayatınıza sahip çıkın.  Enerji vampirleri adeta sizin mutluluğunuzu, bolluğunuzu, bereketinizi, tüm enerjinizi emerler. Verimliliğinizi düşürürler, yaşama sevincinizi tüketirler. Birisinin enerji vampiri olduğunu anladığınız an mümkünse o kişiyi hayatınızdan çıkarmalısınız. Eğer, bu kişileri tamamen hayatınızdan çıkarmak mümkün değilse, enerjinizi, yaşama sevincinizi tüketmelerine izin vermemelisiniz. Enerji vampirlerini nasıl anlarsınız? Enerji vampirlerinden kendinizi nasıl koruyabilirsiniz? Bu yazımızda, bu sorulara yanıt bulabilirsiniz.

enerji-vampirleri

Bunların en bilineni, karşısındaki kişiyi suçlu hissettirmektir. Bunun için bir insan diğerine bağırabilir, aşağılayabilir, alay edebilir, ya da kendisini acındırabilir. Sonuçta karşısındaki kişi kendisini suçlu hissederse yaşam enerjisi çalınacak, kendisini güçsüz ve yeteneksiz hissedecektir. Bir başka yöntem, karşımızdaki insana sessiz ve mesafeli durmak, duygularımızı saklamaktır. Mesafeli durduğumuz zaman, karşımızdaki insan bizim ne hissettiğimizi ve düşündüğümüzü bilemez ve endişeye kapılır. Endişe ve huzursuzluk, yaşam enerjimizin karşımızdaki kişiye geçmesini sağlar.

Karşımızdaki insana aşırı sevgi vermek ve bunun karşılığını beklemek de bir çeşit enerji vampirliğidir. Kontrolcü kişiliklerin başvurduğu bu yöntem, anne çocuk ilişkilerinde ya da karı koca ilişkilerinde sıklıkla yaşanır. Sonuçta, karşımızdaki kişiye olumsuz duygular yaşatıyorsak, onun yaşam enerjisini çalıyoruz demektir.

Peki, yaşam enerjimiz çalındığı zaman ne olur?

Genelde, yaşam enerjimiz küçüldüğünde, yaşamdan zevk alamayız. Günlük işlerimizi yapamaz hale geliriz, çünkü en ufak bir iş bile bize külfet gibi görünür. Sürekli bir can sıkıntısı duyarız. Yüreğimizde, sebebini bilmediğimiz bir ağırlık oluşur. Toleransımız azalır. Bir gün önce başkalarına dağıtacak sevgimiz varken, bir anda kendimizi dibe vurmuş gibi, sanki derin bir kuyuya inmiş gibi hissederiz. Artık başkalarına sevgi vermek yerine, onlardan beslenmeye çalışırız. Bütün bu yaşanan olumsuzluklara rağmen, kancalar sağlıklıdır ve insanların birbirine sevgi akıtabilmeleri için oluşurlar. Aslında adları kanca değildir, sağlıklı ve pozitif enerji bağları kurmaktır ama genelde herşey yanlış kullanıldığı için bu enerjetik bağlantılar da, diğer insanların hayatını engellemek, özgürlüğünü kısıtlamak şeklinde yanlış kullanılmaktadır.

ENERJİNİZİN ÇALINMASINA İZİN VERMEYİN !

Çevrene pozitif enerji yayan biriysen eğer daha dikkatli olacaksın. İnsanların önyargılı düşünce sistemlerinde yarattıkları saçma bir dünyayı sana kabul ettirmeye çalışarak enerjini çalmalarına izin vermeyeceksin.

Hayatta sadece kendilerinin sorunları olduğunu düşünenleri anlamak zorunda bırakmayacaksın kendini. Hayatın gerçek bir mucize olduğunu, şiir gibi güzellikleri bağrında taşıdığını, hayatın her insana bir şekilde gülümsediğini anlamayanlarla uğraşmayacaksın.

İlişkilerinde sadece sorunlarını dile getiren, yaşadıkları onca güzelliği yok sayan insanlara bir dakikanı bile ayırmayacaksın. Hakkında hiç bir şey bilmedikleri halde konuşmaya kalkanları susturacaksın. Değerinin farkında olmayanlardan uzak duracaksın. Değerini bilerek yok saymaya çalışanlara ise haddini bildireceksin.

Fındık kabuğunu doldurmayan işlerle boğuşmanı sağlamaya çalışan insanları sileceksin defterinden. Gülüşlerini çalmaya kalkanları çıkaracaksın hayatından. İlişkileri bir yük haline getirenleri uzaklaştıracaksın yanından ve ilişkinin mutluluk getirmesi gerektiğini yazacaksın bilinçaltına. Velhasıl, onca yılını vererek ışıl ışıl bir enerji deposuna çevirmeye çalıştığın bilincini, beynini düşünerek, ezdirmeyeceksin kendini..

BİR VAMPİRLE KARŞILAŞTIĞINIZA DAİR İŞARETLER

• Göz kapaklarınız ağırlaşır ve şekerleme yapma ihtiyacı hissedersiniz.

• Ruh haliniz bir anda düşüşe geçer.

• Sizi rahatlatan, bol karbonatlı yiyecekler yemek istersiniz.

• Kendinizi endişeli, depresif ve olumsuz hissedersiniz.

• Kendinizi eleştirilmiş hissedersiniz.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hakkında bimaktuel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir