Ana Sayfa / Dua / Eve girerken ve çıkarken okunacak dualar

Eve girerken ve çıkarken okunacak dualar

Eve girerken ve çıkarken okunacak dualar , dua, müminin en büyük silahıdır. İnsanın ruhani ve bedeni hayatında duanın ne kadar tesirli olduğu, tüm dünyada yapılan bilimsel çalışmalar ile de ispatlanmıştır. Aşağıdaki belirttiğimiz kısa dua ve ayet-i kerimeler okunursa Allah’ın izniyle kişinin kazancı bol olur, evinde eşi, çocukları, ailesiyle huzurlu bir yaşam sürer. Tehlikelerden korunur, şeytan ve şeytani insanlar kendisinden uzak olur. Dualı insan, Allah’ın himayesine girmiş, ona güvenmiş ve ona dayanmış olur. Kainatta yegane tasarruf sahibi Allah (c.c.)’tır. Her şeye gücü yeter. 

eve-girerken-ve-cikarken-okunacak-dualar

Evden çıkarken okunacaklar

Evinden çıkarken“Bismillâhi, tevekkeltü alallâh, Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh”diyen, tehlikelerden korunur, şeytan ondan uzaklaşır.)[Tirmizi] (7 kere okunması tavsiye olunur) [Anlamı: “Allah’ın ismiyle (Allah’ın ismini söyleyerek) evimden çıkıyorum. Bütün işlerimde Allah’a dayandım. (O’na dayanıyor, O’na güveniyorum) Güç ve kuvvet ancak ve ancak Allah’ın yardımıyla olur.”]

Evden çıkarken Âyet-el-kürsi’yi okuyan her işinde başarılı olur. Eve gelince de okunursa, iki Âyet-el-kürsi arasındaki işler hayırlı olur.

Hadis-i şerifte buyuruldu ki: Kim evinden çıkarken Âyet-el kürsi okursa, yetmiş melek, evine dönünceye kadar ona dua ile istigfar eder. [Ey Oğul İlmihali]

Her sabah, “kendimin, aile efradımın rızkını helalden kazanıp, kimseye muhtaç olmamak, ibadetlerimi uygun yapabilmek ve insanlığa hizmet edebilmek için işime gidiyorum” diye de niyet edilmelidir.

Eve girerken okunacaklar

Eve girince, evdekilere selam vermeli, evde kimse yoksa bile, Esselamü aleynâ ve alâ ibadillahissalihin (Allah’ın selamı bizim ve salih kulların üzerine olsun) demelidir! Çünkü Müslümanın evinde rahmet melekleri bulunur. Kendi üzerimizde de melekler vardır. Hepsine selam vermiş oluruz. Evine giren kimse, selam verince, şeytan, (Artık benim bu evde duracak yerim kalmadı) der. (B. Arifin)

Kim, evine girerken, evde kimse yoksa bile selam verip ardından İhlas Suresi’ni okursa, Allah c.c. o eve rızık yağdırır.

Selam verdikten, İhlas suresi okunduktan sonra Âyet-el-kürsi de okunmalıdır.

En etkili kısmet açma duası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. http://bimaktuel.net/en-etkili-kismet-acma-duasi/

 

Eve girerken ve çıkarken okunacak dualar , düzenli olarak okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Hakkında bimaktuel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir