Ana Sayfa / Dua / Ya Hayy Esmasının Faziletleri

Ya Hayy Esmasının Faziletleri

Esmaların her biri taşıdıkları anlam itibariyle evrensel yasalarla paralellik içerisindedir. Esmaların yaşam süreçleriniz üzerindeki etkisi hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar önemlidir. Esmalar, auralarınıza doğrudan nüfuz eder, onları pozitif frekanslarla besler ve güçlendirirler. Yaşantımızı kendimiz belirliyoruz. Esmalar kendi başlarına birer enerjidir, hem öyle bir enerjidir ki yedi kat sema üzerinde merkezlidir. Esmaların enerji alanlarınıza etkileri, arındırıcı, koruyucu, besleyici ve yükseltici faaliyetler oluşturmaktadır. Her esma auraya mutlaka fayda sağlar. Düşünce gücünüzü kuvvetlendirerek, mucize olarak gördüğünüz ulaşılmazlıklara, elektromanyetik alanınızı esmaların enerjileriyle kanalize ederek ulaşabilirsiniz,  Ya Hayy Esmasının Faziletleri .

Her şeye hayat veren diriliği sonsuz, can veren. “O, Hayy (diri) olandır. O’ndan başka ilah yoktur; öyleyse dini yalnızca Kendisi’ne halis kılanlar olarak O’na dua edin. Alemlerin Rabbine hamdolsun.” (Mümin Suresi, 65)

ya-hayy-esmasinin-faziletleri

 

Ya Hayy Esmasının Faziletleri

  • Her gün “Ya Hayy” ism-i şerifini zikre devam eden kimse, herkesi tesir altına alma gücüne sahip olur, güzel bir hayat geçirir, ömrü uzun ve afiyet üzere olur.
  • Ruhi bunalım ve hastalığa yakalanan kimse güneş doğmadan önce beşer yüz defa “Ya Hayy” ism-i şerifini okumaya devam ederse, içinde bulunduğu hastalıktan şifa bulur.
  • “Ya Hayy” ism-i şerifi yazılır ve su ile silindikten sonra hastaya üç gün boyunca içirilirse, hasta Allah’u Te’ala’nın izni ile şifa bulur.
  • “Ya Hayy” ism-i şerifini 300.000 defa okuyan kimse Allah’ın izni ile hastalanmaz.
  • Seher vaktinde 100 defa “Ya Hayy” ism-i şerifini zikreden kimselerin kalplerinde tasarruf duygusu oluşur.
  • “Ya Hayyü Ya Kayyum” ism-i şeriflerini birlikte 184 defa zikredenin kimsenin her muradı gerçekleşir.
  • “Ya Allahü Ya Hayyü Ya Kayyum” ism-i şeriflerini birlikte zikreden kimse Allah yolundan ayrılmaz, sapık yollardan uzaklaşır.
  • “Ya Hayy” ism-i şerifinin vefki ile beraber namazdan sonra 324 defa “Ya Hayy” ism-i şerifinin zikrini vird edinen kimsenin kalbinde hayatı maneviye başlar. Birçok şeyleri evvela rüyasında görüp haber alır. Hastalara nefesi iksir gibi tesir eder. Hatırına gelen şeyler hemen oluverir. Etrafında nurlar belirmeye başlar. Ömrü uzun olur. Hayatı varlık ve bolluk, sıhhat ve saadetle geçer.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Ya Hayy Esmasının Faziletleri. Esmalar, auralarınıza doğrudan nüfuz eder, onları pozitif frekanslarla besler ve güçlendirirler.

 

Hakkında bimaktuel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir