Ana Sayfa / Uncategorized / Ya Rafi fazileti

Ya Rafi fazileti

Ya Rafi fazileti , Ya Rafi, yükseltici, mertebeye erdirici, zilletten izzete götüren, dereceleri artıran, yukarı kaldıran, anlamındadır. Rafi esması sadece, fiziksel yükseklikleri, maddi zenginlikleri anlatmaz, şan, şöhret, makam mevki ve zamansal genişlemeleri de açıklar. “Kitap’ta İdris’i de zikret. Çünkü o, doğru olan bir peygamberdi. Biz onu Yüce bir mekan (makam)a yükseltmiştik. ( Meryem Suresi, 56-57). Ya Rafi esmasını hangi durumlar, hangi istekleriniz için kaç adet ve ne şekilde zikretmeniz gerektiğini bu yazımızda bulabilirsiniz.

ya-rafi-fazileti

Esmaül Hüsna Sırları

Esmaların edebi ve ahlaki yönlerini hayatınıza uygularsanız, spiritüel pozitif enerjilerle donanır, fizik ve eterik bedene olumlu duygular yönlendirebilirsiniz. Kozmik alanda tüm bilgiler mevcuttur ve bu bilgiler genetik şifremize kodlanmıştır. Esmaların size yansıyan tecellileri de, ruhun tezahürüdür.

Esmaları, Allah’ın güzel sıfatlarını zikrederseniz, kozmik alanda titreşim meydana getirerek, esmaların görevlileri olan enerji kuvveleri (ruhaniler) size ilgili konularda yardımcı olurlar. Enerji tezahürleri karşısında aklınıza gelmeyecek maddi ve manevi güzellikler yaşarsınız.

Ya Rafi fazileti

  • “Ya Rafi” ism-i şerifini zikreden kimseler her türlü hayırlara vesile olur. Manevi yolda kendilerine hayır kapıları açılır. Her halde adalet üzere olurlar. Rızkı ve derecesi artar. Fakirlikten ve zalim şerrinden muhafaza olur.
  • Gece yarısı 100 defa “Ya Rafi” ism-i şerifini zikreden kimse insanlar arasında yüksek mertebelere ulaşır.
  • Günde 70 defa bu ism-i şerife devam eden kimse inatçı zalimlerin şerrinden muhafaza olunur.
  • Gece yarısı 351 defa “Ya Rafi” ism-i şerifini zikre devam eden kimse kalp huzuruna erişir, işlerinde kolaylık hissederek muradına nail ve zengin olur.
  • Cuma gecesi veya Pazartesi gecesi akşam veya yatsıdan sonra 440 defa “Ya Rafi” ism-i şerifini okuyan kimsenin düşmanlarının kalbinde korku ve ürperti meydana gelir.
  • Her gün ve gece 100 defa bu ism-i şerifi okumaya devam eden kimse insanlar arasında yüksek mertebe sahibi olur.
  • Zulmünden korkulan bir kimsenin yanına girmeden önce 70 defa “Ya Rafi” ism-i şerifini okuyan o kimsenin zulmünden emin olur.
  • “Ya Rafi” ism-i şerifinin vefkini Pazar günü güneş doğarken gümüş bir levha üzerine nakş edip boynunda taşıyan ve her gün 362 kere “Ya Rafi” diyerek okumaya devam eden kimse herkes tarafından sevgi ve hürmet görür. Vazifesinde az zamanda yükselir.
  • Hafızası zayıf olanlar bir bardak suya okuyup içmelidirler, hafızası güçlenir, ezberleme gücüne sahip olur Allah (c.c.)’ın izniyle.

Kaynak: “İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözüm” ve “İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitapları www.hezarfenyayinlari.com

Not: Esmaül Hüsna zikirlerinde süreklilik önemlidir. Yukarıdaki terkiplerden bir tanesi seçilip en az 41 gün devam edilmelidir. Zikre başlamadan önce bir kereliğine 2 rekat hacet namazı kılınmalıdır. Günlük zikirler eğer zaman belirtilmemiş ise sabah namazı kılındıktan sonra yapılmalıdır. Her zikir öncesi ve sonrasında 3 kez Peygamber Efendimiz (s.a.v) salavat-ı şerife okunmalıdır.

Hakkında bimaktuel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir