Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Yaşam enerjisi nasıl yükseltilir

Yaşam enerjisi nasıl yükseltilir

Yaşam enerjisi nasıl yükseltilir , hemen hemen herkes enerjisinin düşük olduğundan, işlerini isteksiz yaptığından, yediğinden, içtiğinden, hatta gezip tozmaktan bile zevk alamadığından şikayetçi. İnsanların büyük bir bölümü depresyonda. Bazı insanlar da işlerinin hep aksi gittiğinden, özel hayatlarında, iş hayatlarında mutsuz olduklarından, ellerini neye atsalar adeta kuruduğundan şikayetçi.  Bu gibi durumları sizde hayatınızda yaşıyorsanız yaşam enerjiniz düşük olabilir. Bu yazımızda yaşam enerjisi nasıl yükseltilir konusunda önerilerimizi bulabilirsiniz.

Evrende her şey enerjiden oluşuyor. Enerji titreşerek salınır ve var olan her varlık bir frekansa sahiptir. Aynı şekilde bedenimizdeki her organın, her hücrenin de kendine göre bir frekansı vardır. Yaşadığımız çevreden gelen tüm olumsuz frekanslar hücrelerimizde ve sonrasında tüm bedenimizde enerji düşüklüğüne neden olur. Ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı yaşamak için enerjimizin normal, doğal olması gereken seviyesine çıkarılması gerekir. Ancak, bu şekilde kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürebiliriz.

yasam-enerjisi-nasil-yukseltilir

Yaşam enerjisi nasıl yükseltilir 1

 • Yaşadığımız aile çevresi, arkadaşlar, iş ortamındaki insanlar, yaşam koşulları, hayata bakış açımız, manevi hayatımız, vs. çeşitli nedenler ile enerjimiz kirlenmiş olabilir. Sahip olduğumuz enerjiyi temizler, dengeler ve arınır isek yaşam enerjimiz de yükselir. Yaşam enerjimiz  düşerse bedeni, ruhani hastalıklar ortaya çıkar, tamamen bittiğinde ise ölürüz.
 • Ruh halimizi pozitife çevirmeliyiz. Zihnimizdeki öfke, endişe ve korku gibi frekansı düşük duygu durumundan çıkıp, umutlu olup sahip olduklarımıza  şükretmeliyiz. Bunun için basit bir öneri:  Derin bir nefes alıp verin – bunu 3 defa tekrarlayın. “Hayatının akışına güveniyorum, her ne oluyorsa benim hayrıma her şey yolunda ve her şey tam olması gerektiği gibi . Farkında olarak ya da olmayarak kendimde yarattığım tüm engellemeleri iptal ediyorum. Farkında olarak ya da olmayarak kendime koyduğum tüm blokeleri kaldırıyorum. Geçmişi, geçmişimdeki herkesi ve kendimi sevgiyle affediyorum ve serbest bırakıyorum.” Lütfen bunu kulağınızın duyacağı şekilde kendinize inanarak söyleyin.

Yaşam enerjisi nasıl yükseltilir 2

 • Hayatımızda karşılaştığımız birçok sorun dilimizi tutamamamızdan kaynaklanıyor. Eleştirdiğimiz tutum ve davranışları bir süre sonra mutlaka biz de yaşıyoruz. İnsanları da yargılamayı, kınamayı bırakın.  Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hadis-i şerifini aklınızdan çıkarmayın: “Kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz”
 • Sevgi dolu, hoş görülü ve şükür enerjisi içinde olmaya çalışın çünkü bunlar yüksek frekanslı düşünce halleridir, yaşam enerjinizi yükseltir.
 • Sevilmek istiyorsanız önce kendinizden nefret etmekten vazgeçin. Zihninizi kendinize dair kötü inanç ve düşüncelerle doldurarak gezdiğinizde etrafınıza sürekli ben değersizim mesajı yayacağınız için doğru insan ve kişileri de hayatınıza çekmeniz mümkün değildir.
 • Düzenli aralıklarla aura temizliği yapılması gereklidir. Gün içerisinde dışarıdan sürekli negatif enerjiye maruz kalıyoruz. Mümkünse akşam eve gelince duş alın. Duşta bir kase içine biraz sirke koyup su ile karıştırın ve duştan çıkmadan hemen önce başınızdan aşağı dökün. Sirke yerine kaya tuzu da kullanabilirsiniz. Sirke yerine tuz ile suyu karıştırabilirsiniz.

Yaşam enerjisi nasıl yükseltilir 3

 • Adaçayı enerjiyi temizlemenin en etkili yollarından bir diğeridir. Adaçayı titreşimi çok yüksek bir bitki, yakıldığı yani tütsü yapıldığı ortamda tüm negatif etkileri alandan uzaklaştırır enerji bedeninizi de temizler. Eski bir tavada adaçayını ısıtıp, çıkan dumanı evde odalarda gezdirebilirsiniz.
 • Olumsuz enerjileri bir kap içerisine koyacağınız tuz ile toplayabilirsiniz. Bunu mutlaka 15 günde- en fazla ayda bir lavaboya dökerek yenisini koyabilirsiniz. Bu tuz kaplarını salonunuza, yatak başucunda komidinin üstüne, yatağın altına koyabilirsiniz.
 • Yatağımız üzerimizdeki ve çevremizdeki negatif enerjiyi emen noktalardan biridir. Özellikle altını sık sık tozdan arındırmak ve eşyalarla doldurmamak gereklidir. Yatak altına doldurulmuş eşyalar, özellikle eski eşyalar bütün gece sahip olduğu titreşimi yayar, vücudumuzun enerji alanı sürekli bu enerjilerle boğuşur, ertesi gün bize gerekli olan enerji burada harcanır.
 • Renklerin enerjisi de çok önemlidir. Siyah ve kahve gibi renkler hayat enerjisini düşürebilir. Çünkü koyu renklerin frekansları çok düşüktür. Canlı tonlar ve ve özellikle pembe rengi sevgi enerjisi çok yüksek bir renktir. Ev dekorasyonunda ve kıyafetlerinizde canlı ve pastel renklerin enerjisinden destek alın. Koyu renk giydiğinizde bile örneğin kahve ağırlıklı bir kıyafete turkuaz fular katarak enerjiyi dengeleyebilirsiniz. Ya da kahverengi koltuklarınız varsa yine turkuaz objeler ile süsleyebilirsiniz.

Yaşam enerjisi nasıl yükseltilir 4

 • Doğal kimyasal içermeyen esanslar, özellikle gül frekansı çok yüksek bir bitkidir. Diğer frekansı yüksek bitkiler lavanta ve nanedir. Bu bitkilere dokunmak, koklamak varsa yağını sürmek frekansınızı artırır. Lavantayı 1 bardak suda kaynatıp bulunduğunuz odaya koyun, buharı odada yayılsın, bu bile ortamın huzurunu artıracaktır.
 • Enerjisi düşük, etrafına negatif enerji yayan, sürekli olumsuz konuşan insanlardan mümkünse uzak durun, arkadaşlık kurmayın, evlerine gitmeyin, evinize davet etmeyin.
 • En önemlisi Kur’an-ı Kerim, namaz, dua ve zikir-esma okumalarını hayatınızın merkezine oturtun. Arapça çok zengin bir ses frekansına sahip olduğu için duaları Arapçasından okumak çok daha fazla etki gösterir. Ya Rafi enerjiyi yükselten esmalardan birisidir.

 

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/
Akciğer temizleyen bitkiler başlıklı yazımızı da okumanızı da tavsiye ederiz. http://bimaktuel.net/akciger-temizleyen-bitkiler/

enerji yükseltmek için ne yapmalıenerji nasıl yükseltilir , enerjimizi yükseltmek için ne yapmalıyız , enerjimi nasıl yükseltirim , insan enerjisini nasıl yükseltir , enerjimi nasıl yükseltebilirim .

ruhsal enerji nasıl arttırılır , yaşam enerjisini yükseltmek , mucize enerji , enerji düşüklüğü , titreşimimizi nasıl yükseltiliriçsel enerjiyi yükseltmek , yaşam enerjisi nasıl yükseltilir .

Hakkında bimaktuel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir